Ah, reggae music! :) N-am mai ascultat de mult genul asta dar mi-a trimis o prietena intr-o zi un clip cu Dub Incorporation si am ramas foarte surprins. Dub Incorporation sunt o trupa de reggae cu influente de dub si dancehall originara din Franta, din Saint Etiene mai exact. Din cate stiu eu ei au scos 4 albume pana acuma si eu va recomand melodia Rude Boy de pe albumul Diversite, chiar primul al lor.
Putina lume o sa aprecieze ce postez aici si cine o sa aprecieze aceste melodii ii multumesc. Nici o manea - spun dinainte ca sa stiti!
Se afișează postările cu eticheta Reggae. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Reggae. Afișați toate postările
marți, 24 iunie 2008
luni, 31 martie 2008
Tryo - La Premiere Fois
Daca tot am ajuns sa dau peste La Rue Ketanou (v-am aratat deja melodiile Rap'n'Roll, Almarita si Les Hommes Que J'aime) era cam imposibil sa nu dau si peste Tryo. Vorbim despre o formatie frantuzeasca unplugged ce canta un reggae acustic, aceasta fiind extrem de populara in Europa si Quebec. Tryo este format din 3 chitaristi francezi, un percutionist Latin American si un producator. As putea afirma ca au o muzica foarte interesanta, una extrem de ascultabila si care pur si simplu suna bine. Va propun sa ascultati melodia cea mai cunoscuta de la ei, numita "La Premier Fois".
Abonați-vă la:
Postări (Atom)